"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Любителі сканвордів у небезпеці

Любителі сканвордів у небезпеці

03.10.2018 11:13

Журнали зі сканвордами використовують як пастки для тих, хто вважає себе спроможними розв'язати задачу на логіку - будьте уважніші.
Не раз уже до журналістів зверталися ті, хто став жертвою шахраїв - телефонні шантажисти, крадії персональних даних, вимагателі, фальшиві лотерейщики тощо полюють на простодушних та довірливих. Але ось злочинна хвиля наздогнала й тих, хто вважає себе інтелектуалами. У популярних збірниках сканвордів усе частіше з'являються лотереї. Фішка їх у тому, що для отримання права на участь у ній розумник має пройти математичне випробування.

Приміром, від двох останніх цифр свого року народження треба відняти 18, додати той вік, якого ви досягли у 2018 році, результат перемножити на запропоноване число, виконати ще ряд маніпуляцій - і якщо у підсумку ви отримуєте 500100 - вуаля! Ви переможець - на ваш вибір, автомобіль чи 500 100 грн ваші! Для того, щоб отримати свій приз, ви повинні... просто надіслати поштою з зазначенням зворотної адреси копію паспорта, кода, папірець з підписом або його скан- чи фотокопію, ну і номер рахунка, на який вам можна буде переказати гроші. Здавалося б, непогано - виграв такі гроші, поки їхав на дачу?
Проблема в одному - повірити чи ні?

Так то воно так. Але краще - перевірити. Одну з запропонованих комбінацій ми перерахували, використовуючи кілька дат народження. І виявляється, завдання складене таким чином, що практично кожен, автоматично стає переможцем. Пишемо "майже" , бо варто вміти рахувати. А якщо з математикою все гараз, то "і мертві, і живі, і ненароджені" землки мої стають претендентами на півмільйона чи нове авто.

 

Що тут скажеш? Математику шахраї опанували блискуче. І законодавство теж: дрібними літерами під очевидним розіграшем приів зазначається: "Дана акція не є лотереєю чи обіцянкою винагороди. Кожен учасник дає добровільну згоду на використання його персональних даних". Увімкнувши уяву можна зрозуміти, як широкі можливості відкриває наявність вашого паспорту, ідентифікаційного номеру та підпису. І це не тільки розсилка реклами, так?

То будьтеобачними, шановні інтелектуали. І, знайшовши такі задачі-лотереї, не радійте, що змогли знайти правильну відповідь. Така задача має ще кілька рішень, і жодне з них - не на вашу користь.
 

Олеся Штефан.

календар

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031