"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & У Херсоні буде новий пам*ятник чорнобильцям

У Херсоні буде новий пам*ятник чорнобильцям

04.04.2016 08:12

У парку, який досі за старою пам*яттю називають Парк ленінського комсомолу, зруйнована пам*ятна брила чорнобильцям.
Місцеві жителі, які зранку звикли прогулюватися від брами старого міста до виходу на Парк слави, на власні очі могли переконатися у тому, що монумент, схожий на надгробок, таки зник. Щезла й виклана кахлями доріжка до нього. Натомість якісь люди з паперами й протоколами походжають довкола.
Чи не вкрали вандали чорнобильський знак?

Та поспішати з припущеннями не варто: це не пограбування і не вандалізм. Просто нарешті до 20тої річниці чорнобильської біди херсонська громада вирішила гідно вшанувати ліквідаторів і поставити символічний та насправді високохудожній пам’ятник. Конкурс був оголошений ще за часів естетично-господарної в.о. мера Зої Бережної у 2012 році, У ньому взяли участь 5 ескізів та макетів, три з яких подавав архітектор В’ячеслав Громихін (автор монумента афганцям, жертвам голодомору, Богородиці тощо). Він і посів зі своїми роботами 1,2 і 3 місце. Тепер за його макетом між старими й новими воротами парку буде споруджена символічна труба реактора. З неї  замість нищівного полумя виринатимуть руки ліквідаторів, які тримають, ледь торкаючись пучками, земну кулю - берегтимуть її від нової техногенної біди.

На створенні пам*ятника вже позначився фінансовий дефіцит. Понад 18 тисяч грн. зібрали  самі чорнобильці, (ці кошти вже пішли на виготовлення макету й форми для заливки). Близько 150 тис дав Судозавод, решта – кошти міськвиконкому. Загалом вийшло 400 тис. грн., але  треба ще принаймні 100 000. Утім, заступник міського голови Сергій Черево вважає – все встигнуть  і кошти знайдуть, і щодня хтось від мерії пильнуватиме за ходом робіт. Адже в ювілейний джля України рік,25тий рік Незалежності , про 20ту річницю Чорнобиля забувати не слід.

Архітектор В’ячеслав Громихін теж вважає, що варто починати на ентуазмі  - кошти надійдуть. А там, кілька безсонних ночей – і пам’ятник із полімерного матеріалу займе своє місце вчасно, до 26 квітня.  
 

фото з інтернет

 

календар

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728