"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Соціально відповідальні фермери двічі виручили херсонців

Соціально відповідальні фермери двічі виручили херсонців

04.02.2019 11:40

Небувалий урожай яблук літа 2018 року і досі нагадує про себе. Бабуся на риночку розказала, звідки в неї такі смачні та дешеві яблука.

Йдемо по ринку. Дивимося яблука. А ціна по Херсону нині коливається від 8 до 30 грн (залежно від сорту, місця, де ви їх купуєте, та країни вирощування). Дорогі й красиві із супермаркетів - часто не мають окрім глянсового зовнішннього лиску нічого - запах слабкий, на смак - між капустиною та деревиною.
Ті ж, які можна купити за 6-8 грн йдуть під категорією "уцінка" - підпорчені, підгнилі, різані.

І це при тому, що в інтернет, з огляду на небувалий урожай, - вал оголошень "продам яблука оптом", і ціна коливається від 3 до 5 грн. Здавалося б, разом із логістичними витратами та оплатою роботи продавця, красна ціна яблуку мала б бути  8-10 грн. Але... "маємо те, що маємо".
Отже, якщо хтось любить смакувати яблучками, яких на прилавках та ятках багато, - доведеться пошукати та повибирати, щоби якість та ціна його вдовольнили.

І от натрапляємо на середнього розміру яблука, запахущі, чисті, бабуля, розфасувавши по пакетах, продає.
По чому, питаємо? Каже, оці по 5, а ті що трошки поморщилися - по 3 грн віддаю. Купуємо, питаємо, чи сама вирощувала і як зберігає - бо ж до лютого долежали свіженькими без парафіну та формаліну.

І бабуся розповідає, як восени, щойно в газетах з'явилося оголошення, що фермери роздають яблука - просто приїзди та набирай! - одразу виріщила, що треба їхати, і зробила кілька "ходок".
- Оце приїду, "тачанку" свою (так бабуля сумку на колесах називає) нагружу. І везу обережно. В маршрутці давка, переживаю: потовчуть мені яблука - вони ж тоді не лежатимуть. Рази чотири їздила, кілограм 40 привезла. І отак зразу сама перебрала: якісь поквасила, трохи на компот посушила, варення кілька баночок зварила, а остальне - у підвал, на стружку розклала.І оце тепер продаю. А шо? Все дорого, мені копієчка, а за хорошу людину свічку поставлю - сильно виручили нас з тими яблуками, дай їм Бог здоров'я.

Куди їздили, питаємо? "А оце за Степанівку", - каже бабуся. І ми здогадуємося, що радше за все свічку за здоровя ставитимуть господарям "Куреня". Що ж, заслужили.
Добре, що цього року таких соціально відповідальних фермерів було чимало: і яблука не пропали, і люди вітаміни отримали, і пенсіонери мають можливість підзаробити.

смакувала яблуками Олена Маляренко

календар

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031