"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Депутатська комісія ХОР відмовилася працювати замість Департаменту культури ХОД

Депутатська комісія ХОР відмовилася працювати замість Департаменту культури ХОД

23.01.2019 12:23

Комісія Херсонської обласної ради відправила Департамент культури Херсонської обладміністрації "на перезалік".Саме так можна інтерпретувати слова головуючої, яка підвела риску під засіданням 22.01.19, сказавши :

"Щодо питання з філармонією, Обласним палацем культури та Палацем молоді й студентів. Депутати своє "домашнє завдання" виконали - вивчили роботу усіх трьох закладів, зрозуміли, оцінили особливості та потреби, напрацювали питання і пропозиції. Департамент культури, кажу як вчитель, свого "домашнього завдання" не виконав - ви не обговорили всі можливі сценарії (прим. - а їх щонайменше 3), не пояснили, чому наполягаєте саме на злитті, не провели роботу з керівниками закладів. Депутати за вас цю роботу виконувати не будуть".

Від  депутатів, яких змушуть ходити по колу і взяти на себе відповідальність за непрості і "сирі" рішення в культурній царині, теж пролунали побажання:
- надати концепцію, стратегію та програму розвитку культури, на базі яких можна було б аргументовано говорити про приміщення та фінансування, 
- посилити роботу з міською радою, яка у вигляді податків із зарплатні працівників закладів культури, розташованих у Херсоні, отримує під мільйон грн., поповнюючи бюджет міста з бюджету області, сама ж на співпрацю й співутримання цих закладів не йде,
- знайти максимально безболісний шлях вирішення питання з приміщенням філармонії, Облпалацу та Палацу молоді,
- не перекладати всю відповідальність і роль "злого поліцейського" на обласну раду, там, де колегіальне рішення так і не було підготоване.

Із числа цікавинок засідання 22.01.19.
Цього разу з'ясувалося нарешті, що на конкурс із фінансування відбудови Палацу офіцерів (де нині квартирується Обласний палац культури) документи вже подані і саме... Обласним палацем культури. То оце "мишаче вовтузіння" довкола питання є недочасним і небезпечним, а твердження, що начебто гроші з держбюджету можна вибити тільки під філармонію,  і що саме у звязку із цим хтось терміново має кудись переїжджати та переоформляти - не відповідає дійсності.
Тому депутати, не відкидаючи ідеї подальшої оптимізації закладів (а це неприємна тенденція по всій країні), дали зрозуміти наступне: головне нині - не зірвати конкурсний процес, гідно поборотися й отримати кошти (а йдеться про 80 млн грн) і почати відновлювальні роботи, якщо перші 30 млн будуть виділені. А от ділити "шкіру невбитого ведмедя" між трьома закладами до оголошення результатів конкурсу, виділення коштів та початку робіт - зарано. Як і заганяти їх в одну тісну культурну "рукавичку" чи зіштовхувати лобами,змушуючи довожити, хто з них "культурніший та потрініший" теж. 
На тому й зупинилися: департамент культури мусить таки узятися до роботи не в кулуарах, а зібравши усіх голів культурних закладів та вислухавши їхні пропозиції - так наполегливо рекомендували депутати.

Із числа неприємних моментів.
Вкинулися в око багатьом членам комісії та присутнім відверті маніпуляції, які змушений був "із чужого голоса", соромлячись та нервуючи, озвучувати з папірця зам.керівника департаменту культури (до речі, С. Думінської, О.Книги та О.Рукавішнікової з Є.Криницьким цього разу не було). На очах здивованлї публіки усе, про що він казав - мяко кажучи спростовувалося.
То пункт №3 в протоколі засідання комісії від 05.10.17, на який він посилався, скидаючи відповідальність за "рішення про об'єднання палацу культури та палацу молоді й переселення філармонії" самі депутати відкинули - натякають, він звідкілясь взявся пізніше, в першому варіанті протоколу вони його не пам'ятають.
То громадська рада запевняє, що не ініціювала переселення філармонії в Облпалац, посилаючись на свої протоколи.
То облпалац повідомляє, що не просив і не претендує на чужі приміщення, а сам узявся за підготовку документів на конкурс із отримання державного фінансування на реконструкцію.
То директор філармонії укотре ввічливо нагадав, що не лобіює "віджима приміщень", "я просив знайти нам концертні зали, а не забрати їх у ДКТ" . Більше того, він, виявляється, пропонує інший сценарій вирішення питання, апелюючи не до обох палаців культури, а (несподівано!) до училища культури та музучилища. Виявляється, заклади втрачають абітурієнтів і , відповідно, кошти на утримання приміщень. То ходять поки кулуарні розмови про їхнє імовірне злиття, від якого може звіньнитися приміщення, придатне чи то філармонії, чи то іншому культурному закладові (щоправда, тут без участі міста і департаменту освіти - ніяк).
ЦІКАВО, ЧИ НЕ ТАК?

А тепер про хороше.
Приємно, що депутати відмовилися брати участь у непрозорій грі й прийняли єдино правильне рішення - відтермінувати адміністративне втручання й продавлювання рішення про "переселення з об'єднаннями" - про це нижче за посиланням.

http://xkm.ks.ua/vidrodjennia_kultury_chy_sudnij_den.htm

А поки Департаменту культури треба буде повернутися до "домашнього завдання" - нарешті розглянути ВСІ, а не один, визннаний найгіршим, шлях порятунку трьох провідних закладів Херсонщини. До речі,  області, яка не лише НЕ МАЄ філармонії, а й має НАЙМЕНШЕ по Україні палаців культури на кількість населення. То чи можна собі скорочувати їх кількість іще більше?

побувала Олена Маляренко,
фото автора

календар

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031