Жителі Каланчацького району почуваються заручниками
23.12.2015 17:04Донедавна ніхто з провладних кіл не хотів вірити, що блокада Криму може негативно вплинути на соціальну й криміногенну ситуацію на Херсонщині. Адже в ідеальному світі боротьби за демократичні цінності прості побутові чинники , зазвичай, не враховуються. Але днями мешканці Каланчацького району, уже на в змозі терпіти, звернулися до своїх депутатів з проханням вирішити ситуацію на обласному або навіть на Всеукраїнському рівні:ї х б’ють, в них забирають транспорт і продуктові запаси й усе - начебто в ім’я державних інтересів.
Депутат облради Євген Криницький, який прочитав колективне зверенння на сесії облради, назвав ситуацію розбоєм і припустив, що бандити тільки прикриваються шевронами батальойну Айдар. Утіи у правоохоронців є свідчення, що й дійсно троє з фігурантів розпочатої справи - вихідці зі славнозвісного батальйону, які побували в боях під Луганськом.
Депутат Олена Малишенко доповнила картину провінційно-прикордонного жахіття свідченнями про зникнення двох місцевих дівчат, епізодом про побиття місцевих мешканців у кафе та розповіддю про те, як учасники блокади намагалися викрасти відео з цим побиттям у свідка, який встиг засняти відразливу картину. Його на часі охороняють місцеві поліцейські.
25 грудня в Каланчаку має відбутися народне віче. Люди хочуть, спільно з афганцячми та мисливцями, утворити загони самооборони й дати відсіч активістам, які перетворилися на окупантів. Їм не подобається мякість правоохоронців із колишніми "айдарівцями". Але ж і поліцію можна зрощзуміти: вони набили оскомину ще тоді, коли їх кидали на задушення Майдану, й тепер вони не поспішають вмішуватися туди, де фігурують активісти. Просто щоб знову не опинитися у числі народних ворогів.
Утім і закиди в бюездіяльності поліція спростовує. Інформація про всі вчинки внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, робота ведеться. А щоб не допустити зіткнення народу калданчацького - з народом, що блокує Крим, правоохоронці перехопили ініціативу щодо створення патрулів і вже пильнують, разом із афганцями та ветеранами батальону Херсон. Про це розповів полковник поліції Анохін.
Ще не втрачає віри у користь блокади й надії на чесність "блокаторів" новий голова облради Андрій Путілов - він і сам, каже, був за блокаду анексованого півострова. Але коли йдеться про безпеку жителів області - слід визначити пріоритети. Він украй занепокоєний криміногенним станом Каланчацького району. Тим більше що аналогічні скарги, хоч і в меншому обсязі, вже давно надходять і від Генічеського, і від Чаплинського районів.
Поки що рецептів упоратися з бідою нема. Але депутати облради вирішили озвучити цю проблему в Києві. На часі ж буде створена робоча група для вивчення ситуації з депутатів, тпредсмтавників поліції, прокуратури та СБУ. Та й віче 25го грудня влада обовязково навідає - варто зробити усе, щоб не допустити кровопролиття. Бо ж активісти- активістами, й місії- місіями, та про безпеку пересічного громадянина у демократичній державі забувати не можна.
Олеся Штефан