"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & Я-блог & Про хайп, культуру і Ройтбурда

Глава ОДА Yuriy Husyev питає - чи підтримуємо ми, щоб його радником з питань культури став Олекса́ндр Анатолійович Ройтбурд.
І я замислилася, перш, ніж відповісти...

Не знаю, хто подав пану Юрію таку ідею, але, здається мені, мета її була - культурно хайпонути. Зробити всеукраїнською темою просте призначення на Херсонщині.
Чи це погано?

Якщо ми боремося за перші колонки протягом тижня у друкованих ЗМІ та стрічках новин - рішення хороше.
Якщо боремося за славу голови ОДА як рідкісного оригінала і сміливця "без гальм і упереджень" - теж добре.
Якщо хочемо, щоб у розділі "скандал сенсація, культурний шок" нас згадували якомога частіше і друзі, і вороги - теж добре.
Але якщо подумати про культуру нашої області - про покинені ДК, загублений артхаб, занедбаний будинок Поліни Райко, ледь живий дім Лавреньова, музей Природи на Театральній, руйнацію памятних будівель, знакових для краю?
Про відсутнє приміщення спілки письменників та десятиліттями не вирішене питання з приміщення для народних майстрів? Про спроби запхати філармонію в облпалац, облпалац - в палацмолоді, а палац молоді - в небуття? Про планетарій, схожий на шанхайський ринок? Про труп нового Будинку телебачення поряд з діагностичним центром? Про "херсонське батумі" та туризм на рівні самвидаву? Про мистецькі фестивалі на рівні "скинемося браття"? Про відсутність фінансування чогось окрім верби та калини з виносом короваїв та шароварів?
Якщо подумати про все це - то до чого тут Ройтбурд?
В чому він розбереться?

Якщо придивитися, то помітно одне: не встигла оговтатися, що сталося, Одеса, як Херсон уже готовий підставити плече за рахунок власної культури - епатажному культуртрегеру, у якого начебто "тьорки з котримсь Опоблоком" і який начебто кричить "слава Україні" навіть уві сні. При тому всьому, що він збирається боротися за одеське місце під одеським сонцем. І Херсонщину розгляда виключно як останній запасний аеродром.
Що ж... Звіть тоді до нас і Хатію Деканоїдзе, і Міхеїла Саакашвілі, і Уляну Супрун, і Лілю Гриневич, і польського рокера-залізничника не забудьте. Байдуже, що вони не хочуть. Ми хочемо - зберемо тут усіх збитих льотчиків, створимо політичне гетто колишніх і похайпуємо з місяц по соцмережах та ЗМІ
Ой і заживем!!!...

Я не ханжа й мене не лякають мальовані лайном картини. Не лякають плітки з близьких кіл того ж Ройтбурда про вживання легких наркотиків - без них таке навряд чи намалюєш, розумію це як профнеобхідність.
Мене лякає небажання знати ХТО В ХЕРСОНІ щось знає і робить для культури. А це десятки імен, від знаних по всій Україні Афанасьєвих, Янушкевичів, Піддубняка, Кичинського, Гунька, Тютюнник, які знаються не на одному виді мистецтва, а на багатьох. До безлічи молодих та ініціативних, які можуть трохи більше, ніж малювати лайном. І робитимуть це за менші гроші.

Юрію Веніаміновичу, я не знаю, хто вам радить каченят, котиків та ройтбурдів. Я не знаю, хто вас лякає місцевими журналістами і оточує лизоблюдами. Він точно знає, як змусити всіх про вас говорити, але навряд чи допоможе вам стати тим, кого сприйматимуть всерйоз.
Зупиніться, видихність, згадайте, що колись у вас була власна думка. І...
Міняйте коня. Навіть на переправі. І не на Ройтбурда

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1574645242711320&id=100004975777553

календар

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930