"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& спецпроекти & Спецпроект АRT-ОГЛЯД & Про збірку поезій "Я спробую намалювати диво" Тетяни Гладиш

Про збірку поезій "Я спробую намалювати диво" Тетяни Гладиш

05.02.2020 20:20

Поетичний рік на Херсонщині розпочався із творчого звіту поетки, майстрині та журналістки Тетяни Гладиш. Ось як оцінила збірку найбільша книгозбірня нашого краю ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. ОЛЕСЯ ГОНЧАРА:


Про збірку поезій завжди писати важче, ніж про будь-яке прозове видання. Бо вірші – то не лише рима, розмір на вдалий епітет. Це ще й відчуття світу, а воно у всіх своє, неповторне. Та чомусь здається, що саме у цій збірці кожен читач  обов’язково віднайде вірш собі до смаку.

До збірки юної письменниці й журналістки Тетяни Гладиш увійшло майже 200 поезій, написаних у 2015-2017 роках.

«Тема кохання, розлука зустрічається, і надії також на нову зустріч. Багато віршів, де вчусь приймати саму себе, світ приймати. Бо, коли ми пишемо про такі речі,  у віршах ми їх легше переживаємо, коли чомусь дозволяємо вилитись на папері», – говорить про видання Тетяна.

Я спробую намалювати диво

Поламаним пензлем на воді.

Нехай я втомлена, зате мрійлива,

Виводжу кожну лінію дбайливо.

А раптом Бог мій зглянеться з небес?

І не кажіть, що не бува чудес,

Що марно вірить, не кажіть тоді.

Більша частина її віршованих творів присвячена коханню. Вона пише про нього несміливо, подекуди – натяками. Але так ніжно і щиро, що забуваєш і про неточну риму, і про часом наївний погляд на речі, бо найголовніше в її віршах – це щирість.

Гортаючи сторінки книги, з’являється думка, що саме це видання стане ідеальним варіантом для тих, хто любить виписувати собі у блокнот цитати. Не дивлячись на свій молодий вік, Тетяна дуже влучно підбирає слова, відходячи від загальновживаних порівнянь.

Оформленням обкладинки займалася подруга Тетяни, молода поетеса та художниця Надія Теленчук. У дівчат вийшов неймовірно чуттєвий творчий тандем, тому навіть складно уявити, що це видання могло мати інший вигляд.

Відео з творчої зустрічі тут:

Джерело - сайт бібліотеки ім. О.Гончара

фото і відео - Олена Маляренко

календар

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031