"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & Я-блог & Палкі промови і реальний патріотизм

Палкі промови і реальний патріотизм

23.04.2017 13:27

Якось довелося мені слухати палку промову патріотичної людини, яка перед чималим товариством промовляла (текст подаю оригінальний):

"Ми докажем ворогам, що укрАїнська мова, укрАїнська культура - перемогуть. Що ми пройдем через іспитанія войни і що сохраним для наших потомків ці цінності і всі наші дуже прекрасні традиції " - ну і т.п.
Коли людина, наряджена в недоречну, згідно із сутністю малюнка, вишиванку, виголосила свою промову, я , щоб не паплюжити величі сказаного й не перебивати овації та виходи на біс, відвела "красномовного оратора" убік і поцікавилася:
- Які цінності ви будете захищати?
- Мову, традиції, культуру.
- Від кого? - питаю я.
- Від російського агресора й мєсних ватників, - каже людина.
- А як же ви будете захищати мову, - знову питаю тихенько я, - якщо ви її не знаєте? У вашій промові й відповіді на моє питання - як мінімум вісім помилок, більшість із них свідчать про русифікованість.

У відповідь - якесь ображене булькотіння, мовляв, грамотність - не головне, головне - суть.
Свого товариша кинулася захищати вбрана у маково-ромашковий вінок п*ятдесятирічна панянка, теж у недоречній вишиванці.
- Ви не любите України, - зробила вона чомусь нищівний висновок.
- Дуже люблю, - сказала я. - І тому знаю, що вінок могли носити тільки незаймані дівчата (виняток - язичницьке свято івана купала, коли молодиці теж ого-го як могли) та наречені, до відповідного обряду зав*язування хустки. А вам личив би очіпок чи хустина, і сорочка з іншим орнаментом, бо згідно з вашим, - у вас сьогодні перша шлюбна ніч, і ви, до того ж - наречений.

Люди мене прокляли путіним і януковичем і пішли. Горді та пишні.

Ще один носій української культури подарував розкішну цитату: 
"Наш конфлікт із москалями - вічний. Ще Марко Вовчок написав у "Тінях незабутніх предків" про протистояння двох родів, патріотів і ворогів... Але ми - перемогли, і перемогла любов до Батьківщини".
Думаю, зайво казати, що й тут апологет цінностей дав маху?
І Марко Вовчок писалА, і писала інше, і тіні - забуті, і не ті люди протистояли, і контекст інший, і автор ... Ну хіба що любов перемогла, тут навіть і сперечатися не буду...

Оце собі стою і думаю: з такими друзями - і ворогів не треба. Що буде з Україною, коли швондери й вяземські нової формації візьмуться відроджувати її культуру, встановлювати історичну справедливість, про котру не мають анінайменшого уявлення? Що там вони "навідроджують"?...

П.С. Вибачте, якщо вже кого зачепила.

календар

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930