БА МИ-Херсонці: два роки в ритмі змін
03.03.2019 15:31Два з половиною роки роботи та ювілейний, сотий, бізнес-сніданок БА «МИ-Херсонці» відзначили у роботі. Наприкінці тижня вони відзвітували перед членами асоціації та запрошеними гостями, знаними лідерами думок Херсона й області, підприємцями, депутатами, благодійниками. А потім з черговою ініціативою вийшли на рівень облдержадміністрації й представили ідею створення Кластеру креативних індустрій, яка у нашому поки що і не промисловому, і не аграрному, і не туристичному на повну потужність регіоні дала би поштовх розвитку креативної економіки.
Ініціативу уже зголосилися підтримати Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ та Регіональний фонд Східного партнерства з питань реформи державного управління. Робоча група ХОДА, у якій взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, освітяни, бізнесмени, члени громадських об’єднань та діячі культури, теж схвально поставилася до ініціативи. Отже, кластеру – бути (деталі ЗА ПОСИЛАННЯМ).
Утім, поки створення кластеру є справою майбутнього (сподіваємося, недалекого), бізнес-асоціація уже має помітні здобутки. Саме про них і доповідали під час ювідейної зустрічі куратори проектів.
Суттєво оновивши склад, вона зберегла кістяк правління, і представляє собою об’єднання із 45 представників соціально відповідального бізнесу. Ними разом за цей час втілено 10 проектів (діють і нині), проведено понад 150 заходів, залучено десятки тисяч доларових інвестицій у вигляді грантів – це і освітні проекти, і Урбан-САД, і благоустрій міста. Асоціація гідно представила Херсон у Києві, у Канаді, Британії, Німеччині, розбудовує співпрацю з іншими країнами. Ця та інша звітна інформація приємно вразила запрошених: вони дали високу оцінку проведеній роботі (подробиці ЗА ПОСИЛАННЯМ).
Особливо популярними серед жителів Херсона стали такі проекти членів БА як: вивчення англійської мови EnglishTalks, сприяння розвитку цифрового середовища IT-DAY, просвітньо-інтеграційного проекта TeamEurope, школа підприємництва. Це шанс для кожного херсонця, який навіть іноді й не знає, що користується ним завдяки асоціації, розширити горизонти й здобути нові навички.
Для підприємців запущена й діє центр захисту МСБ - правова підтримка малого та середнього бізнесу. А для дитячої аудиторії члени БА привезли до Херсона проект «Місто професій». Цього року вона збере малят і підлітків у вересні.
Окремо слід відзначити, що саме бізнес-асоціацією була запущена така потрібна ініціатива як ревіталізація. Донедавна єдиним , щоправда комерційним, успішним зразком повернення до життя промислових гігантів був лише ТРЦ Фабрика. А завдяки роботі БА місту повернули частину територій і будівель Комбайнового заводу, що зменшив потужність, у вигляді креативного простору – Урбан САD. Тут само розвиватиметься і кластер креативних індустрій.
Утім, це не перше і не останнє перетворення у Херсоні силами асоціантів. Воли причетні і до створення скверу Береша, а тепер зайнялися парком на Залаегерсег. Він поступово повертається громаді завдяки ініціативі «Зроби місто чистим». Звідси вивезено близько 30 тон сміття, встановлено лавочки й урни, висаджуються дерева, замовлено дитячий майданчик і планується відновлення освітлення. Та головним здобутком вважають в асоціації залучення містян – 70 жителів мікрорайону зайнялися благоустроєм.
Узялися асоціанти і до такої важливої справи як відродження лісу. Поки одні крадуть безцінний рукотворний ліс, не думаючи, що прирікають наш край на поглинання найбільшою пустелею Європи, в БА зайнялися висаджуванням дерев разом із ГО «Твій ліс» .
Ще багато можна було б писати про проекти та ініціативи бізнес-асоціації. Та якщо у цілому проаналізувати озвучену ними інформацію, то стає зрозуміло: зібрання людей, яке починалося як проект консолідації представників бізнесу задля забезпечення їм гідних прав, за два роки перетворилося на міський центр позитивних змін. Таких само й у тому самому ритмі, як і в Одесі, Львові, Києві. Хочеться вірити, що вони не зупиняться напівкроці й таки дадуть поштовх цілому місту вийти із «провінційної зони».
влас.інф.
фото Олена Маляренко