"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& спецпроекти & Спецпроект АRT-ОГЛЯД & Біографія - це цікаво: Балабко про Гоголя

Біографія - це цікаво: Балабко про Гоголя

25.06.2019 19:06

Наш чудовий книжковий експерт Валерія Ткаченко порадувала черговим відгуком. Цього разу мова йде про книгу, присвячену письменникові, що овіяний містицизмом і загадковими подіями. Про книгу Олександра Балабка «Гоголь. Між раєм та пеклом». Пані Валерія пройшла всіма 192 сторінками і ділиться відгуком.


Гоголь - дуже містичний письменник. Сама його особистість як ребус, який так ніхто і не зміг розгадати. Його життєвий шлях (навіть після смерті) - це якесь нагромадження недомовленостей, таємниць, дивних вчинків, загадок. А проза цього письменника - майстерне сплетіння чарів, забобонів, переказів.
.
Я зовсім не пам'ятаю, коли вперше познайомилася з творчістю Гоголя. Але знаю точно, його творчість справила на мене неймовірне враження. А окремі твори: «Ніч перед Різдвом», «Травнева ніч або Утоплениця», «Вій», - перечитувались по кілька разів. Тому не дивно, що мене цікавить особистість автора, чиї твори досі розбурхують уяву читачів. Розібратися у всьому мені допомогла книга із шикарної серії - «Україна сакральна». В ній без надлишку сухих фактів і дат, читачу пропонують поринути в біографі. письменників та дізнатися найцікавіші випадки їх життєвого шляху.
.
Завдяки цій книзі, ми ближче познайомимося з Гоголем, та роздивимось його з усіх боків. Як коміка, трагіка, неймовірного інтелектуала, знавця людської натури, як парадоксальну і містичну особу. Ми здійснимо подорож його життєвими стежками від незвичайної історії народження, студентських років, подій в Петербурзі, Римі до палаючого вогню в каміні московського будинку на Нікітському бульварі, де за кілька днів до смерті він спалив другий том «Мертвих душ».
.
Після цієї книги я вже точно не зможу сказати, що біографії письменників, це - нудно. Адже вона багато що пояснює і проливає світло на питання, які так давно хвилювали мене.
Якщо ви цікавитесь творчістю Гоголя, знайдіть час і прочитайте. Впевнена, кожен знайде для себе щось нове.
.
 

Валерія Ткаченко shafran_knigoman

календар

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930