"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Все для молоді - в ритмі вальсу: крок вперед і два назад

Все для молоді - в ритмі вальсу: крок вперед і два назад

01.12.2018 10:18

Працівники закладів культури Херсонщини не зрозуміли ініціативи депутатів обласної ради - що таїть за собою реорганізація двох палаців та однієї філармонії?

Херсонська обласна рада ще два роки тому документально визначила цілком правильний вектор розвитку – посилення молодіжного напрямку роботи. Тут і спорт, успіхи якого очевидні, тут і культурні хаби (робота тривала, м'яко кажучи, зі змінним успіхом), тут і упевнена реанімація театру ляльок та такого потенційно потужного закладу, як Палац молоді (в народі досі ДКТ).

У реформаторському запалі останньому не лише змінили керівництво, але й подбали про енергоефективність та відновлення опалення. Крім того, у назві закріпили студентський напрям – заклад став належати і молоді, і студентам. Щоправда, перетворивши його на КЗ Палац молоді та студентів ХОР, на цьому не зупинилися: навесні 2018 року взагалі вирішили перетворити його на обласний Молодіжний центр, та й стали...

деталі - тут: https://khersondaily.com/news/perejmenuvannjam-dkt-hochut-virishiti-problemi

Аж раптом – іще нові віяння, які ставлять під сумнів молодіжний вектор роботи: згідно з ними, обласна філармонія, обласний палац культури та палац молоді та студентів можуть бути вкинені в один культурологічний казан. Під прапорами реорганізації філармонія з будівлі на Театральній може переїхати в колишній недореставрований будинок офіцерів, що на Перекопській, а з нього до Палацу молоді й студентів перебереться ще один КЗ - Обласний палац культури.
На що після цього перетворяться ці три різні заклади – поки не відомо. Розгляд відповідних ініціатив відбувся 29 листопада в депутатській кімнаті ХОР . На щастя чи на біду, саме тоді розглядалися більш резонансні питання (воєнний стан, вбивство Катерини Гандзюк тощо), й три обласні культурні заклади залишилися сидіти на валізах чи то на діжці з вибухівкою: що далі – реорганізують чи ні, переменують чи ні, дадуть спокій чи ні, допоможуть культурі чи за її рахунок лататимуть дірки в бюджеті?


сайт Облпалацу культури: http://oblpalac.ks.gov.ua/

Скажемо прямо: у філармонії працівники незадоволені тим, що їх приміщення на Театральній, яке і нині не надто відповідає акустичним потребам, але яке вони роками обживали й устатковували, удосконалювали й розвивали, доведеться покинути, якщо рішення про реорганізацію ухвалять. Там натякають: обласний палац культури (колишній будинок офіцерів, який перебуває у стані ремонту і який пропонують взамін) їм підходить ще менше. Чому? Бо під час його ремонту металевими балками, що укріплюють тамтешні конструкції, порушили акустику, і тепер мільйонні кошти потрібні не тільки на подальше відновлення так званого обласного палацу, а й на доозвучування приміщення. Чи є на це в області кошти?

Щоправда, філармоністи своє невдоволення та сумніви висловлюють тихо, кулуарно. А от працівники Палацу молоді та студентів обласної ради незадоволені всерйоз і вголос. Вони вважають, що заклад, який впритул підійшов до виходу на самофінансування, який ремонтується за власні гроші, який бере у бюджета кошти тільки на опалення і на частину зарплатного фонду (близько 2,5 млн на рік - а це в рази менше ніж театр Куліша, та сама філармонія чи Облпалац культури), могли  б і заохотити – принаймні тим, що припинили б на ньому експериментувати. Адже тут, ретельно виконуючи побажання обласної ради, за останні неповні два роки всерйоз узялися за повернення молоді на велику сцену. Окрім традиційних уже концертів та звітів, тут нарешті завирувало активне невимушене творче життя.

Більше того, у соцмережах, не чекаючи остаточних рішень обласної ради, уже запущений флешмоб із хештегом #підтримую_палац_молоді. Відвідувачі та члени творчих колективів, для яких палац став домівкою, публікують фото на підтвердження активності й потрібності закладу із закликом зберегти його саме в молодіжному форматі.

 

Наведемо прости приклад, що доводить відродження молодіжного напрямку, яке нині поставили під питання. Так, із п’ятьох колективів (один із яких – ветеранський), які перебували тут до 2017 року, нині в Палаці молоді та студентів уже вийшли на цифру в понад 20 колективи, більшість із яких – випускники, молоді фахівці, студенти та школярі. На часі – оформлення в стінах палацу ще близько півдесятка клубів та студій, здатних не тільки привернути до себе молодь, а й послужити розбудові палацу, а значить і нашої громади. Танці, йога, вокал, самооборона, музичні та артистичні об’єднання, інклюзивні гуртки для особливих людей, студія онлайн-мовлення тощо – усе це нині опинилося в «підвішеному стані» тільки тому, що мабутнє самого закладу, із чіткого й зрозумілого, стало туманним. Чи зайдуть ці нові молодіжні активності за таких умов у Палац? А якщо не зайдуть сюди, то чи відбудуться узагалі? Декому вважається, що над ексДКТ нависла доля ексАртХабу.

Що ж таїться під формулюванням «реогранізація Палацу молоді та студентів Херсонської обласної ради»? Та ще й «шляхом приєднання до КЗ Обласний палац культури? Куди й для чого переїжджатиме у цій схемі філармонія? Що робитимуть із працівниками, які опиняться по двоє-троє на дублюючих посадах? А що - з колективами? Що виграють від цього літні шанувальники мистецтва, а що - молоді? На ці та інші питання у нас відповіді поки немає. Відповідні запити направлені.
Утім, є припущення: може, це вплинули на херсонських реорганізаторів новітні віяння з Європи, де будинки престарілих поєднують із дитячими будинками, щоб і тим, і іншим було веселіше? Та якщо серйозно, то хотілося б розуміти - яку ж остаточну мету переслідують реформатори та реорганізатори? Чи існує плановість і системність у підходах до роботи з молоддю, якій наче зробили крок назустріч, а тепер намагаються зробити два кроки назад?
Якщо це пояснюється тільки матеріальною скрутою та війною, то час згадати про Уїнстона Черчілля: якщо будемо заощаджувати на культурі та освіті, то за що наша боротьба?
Продовжуємо стежити за ситуацією...


влас.інфо

календар

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31