"Світлини відчуття" - перша збірка, видана 2004го року

25.02.2016 11:25

Корній Чуковський у своїй прославленій книзі "Від 2 до 5" (її помилково вважають збіркою дитячих анекдотів, хоча це серйозна дослідницька робота, лише проілюстрована кумедними випадками)  звернув увагу на те, що будь-яка дитина, опановуючи мовлення й мову, стає на певний час поетом. З задоволенням прочитавшу цю роботу, я не мала ілюзій щодо свого "поетизму": складати вірші я почала майже одночасно з тим, як і говорити, а записувати їх - майже щойно вивчила літери. То може я так просто опановую мову - російську й українську? 
На тому і зупинилися. Тим більше що років у 11 я раптом втратила цікавість до поезії - музична школа, танцювальний і драматичний гурток, художня школа давали простір для реалізації.

Аж раптом років у 14 захотілося слів: і почалося!
Спочатку писання поезій, у 16 - вже й оповідань та пісень. До 2005 року таким чином набігло вже кілька сотень віршів, балад, нарисів українською й стільки ж - російською. 
З друком були проблеми - декілька журналів та газет, ото й усе. Аж тут - несподівана приємна пропозиція від директора Рекламно-видавничої агенції при ДонНТУ (донецькому технічному університеті) Віталія Пілюгіна:
- Оленко, а чом би не надрукувати тобі книгу? Хочеш?

Це був своєрідний подарунок за співпрацю - я допомагала перекладати українською ряд статей з гірничої справи, потім упорядковувати словник термінів та монографії. І РІА - зробило мені його. 
Так і з'явилася моя перша книга віршів, збірка поезій російською та українською, під загальною назвою "Світлини відчуття". 
До неї увійшли  понад 150 поезій українською та три цикли російськомовних поезій: "Как корабли уходят люди", "О чем поет земля" и "Благодарю".

Саме з цими трьома циклами я й пропоную ознайомитися тим, хто завітав на цю сторінку:

"Как корабли уходят люди"   

"О чем поет земля"   

"Благодарю"