"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Стандарти якості - відносне й абсолютне

Стандарти якості - відносне й абсолютне

30.03.2016 13:55

У Херсонській обласній державній адміністрації обговорили роль високих стандартів якості у вирішенні економічних проблем Херсонщини та України у межах семінара-наради для керівників управлінь, підприємств та вишів. 

Зустріч із президентом української асоціації якості Петром Яковичем Калитою була анонсована першим заступником голови облдержадміністрації Валентиною Січовою як зустріч із тим, хто брав участь у розробці стандартів якості системи ІСО, хто може вказати, куди рухатися управлінцям та діловим колам, щоб наблизитися до стандартів життя Японії та Європи. А проте перші ж слова Петра Калити стали холодним душем – проблема не в стандартах та ідеях, проблема в відсутності коріння, системних підходів та в імітації діяльності управлінцями та законодавцями усіх рівнів. Оскільки не можна реформувати те чого нема – виробництва, яких стало на 50 тисяч менше, та ще й маючи свідомість, яка ніяк не вийде з культурного рівня економіки дефіциту.

Така безапеляційність доповідача, який протягом двох годин навчав херсонських управлінців азам ефективності, руйнував стереотипи та закликав вийти зі світу ілюзій про школу процвітання від західних партнерів прийшлася до душі не всім. А деякі твердження – щодо низько вартості європейських стандартів, щодо неможливості зробити ефективну державу без заможного й задоволеного громадянина, щодо загрози інтеграції до світу на правах бідного родича – взагалі викликали спротив і дискусію. Утім, захід був інформативним і цінним: інколи й чиновникам треба вийти із зони комфорту й почути іншу, теж високо наукову і обгруновану європейськими економічними школами, точку зору.

 

Олена Маляренко

календар

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031