"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Спільні мрії активних громадян, журналістів і тренерів існують

Спільні мрії активних громадян, журналістів і тренерів існують

25.01.2019 19:12

Курси публічних виступів, ораторського мистецтва та лідерства стають дедалі популярнішими. Днями у Херсоні стартували ще одні – «Твій голос». Його автори і тренери (Олексій та Ірина Тільняк, Олена Маляренко) ставлять акценти не так на просування персоналій, як на розбудову комунікаційного середовища для нас усіх, в задоволенні потреб громад і спільнот у речниках та авторах:

«Масова комунікація має бути якісною. Люди повинні не тільки вміти говорити, виступати, писати для своєї аудиторії, а й самі сприймати інформацію:  читати та слухати, обмінюватися думками в публічному середовищі. Тільки так і можна  підняти рівень толерантності, фаховості та доброзичливості соціуму. Для цього і організовуються курси «Твій голос». Для цього паралельно  створюється і платформа М-ІКС оnline».

Кажуть, що працювати збираються із активною молоддю, прес-службами та журналістами-аматорами й блогерами ОТГ, озброюючи їх корисними навичками. Знань та досвіду в авторів курсу для цього вистачає: тренери є досвідченими радіоведучими, викладачами, прес-службістами у минулому. І нині продовжують працювати в журналістиці та РR, ведуть індивідуальні заняття та пишуть.

Для того щоб отримати від громади зворотній зв’язок і конкретне замовлення, а від колег – підтримку, поради та перестороги, вони провели презентацію нового курсу в арт-клубі МассОН. Відкрив його яскраво і музикально заслужений артист України, скрипаль, диригент, композитор, член французьких асоціацій композиторів «SACEM» та виконавців «SPEDIDAM» Олександр Гоноболін.

Не дивно, що під час заходу, який поставив перед собою таку мету, виникла дискусія.  Журналісти, потенційні учні, представники громад та посадовці, які відвідали захід у арт-клубі МассОН, розговорилися про важливість як наявності власного оформленого голосу, думки й позиції у кожного так і в потребі мати бажання шукати спільну мову, об’єднуватися, консолідуватися. І від курсів мовців та письменників перейшли до проблем взаєморозуміння, побудови community-медіа, подолання стереотипів.

Дмитро Муценко, директор обласного соціального центру для дітей та молоді :

«Мовлення, як засіб комункації, неможна переоцінити. Пригадуєте Булгакова: «Хто на кому стояв? Потрудіться доносити свої думки чіткіше».  Я радий, що тут зібралася професійна аудиторія, яка хоче працювати над донесенням думок і смислів. Адже саме вони формирують людину, їїх свідомість, а значить, і соціум. Нажаль, у розвитку суспільства ми с постерігаємо дивний парадокс: прогрес робив усе, щоб спростити шляхи комунікації,  а от кількість тих, хто вміє доносити свою думку стрімко зменшується. Я як працівник соціальної сфери вважаю цю роботу дуже важливою і зичу вам уникнути ейджизму: не тільки молоді потрібні ці знання. Соціальні працівники, голови територіальних громад – всі вони повинні вміти спілкуватися з людьми. То зверніть увагу і на старші покоління».

Володимир Желуденко, голова ОТГ (Станіслав, Олександрівка, Широка Балка):

 «Я працював  більшу частину життя там, де треба було діяти, працювати з технікою, і завжди вважав, що вміння говорити - не таке вже й потрібне. Але коли я став 8 років тому головою сільради, я зрозумів, що таке слово. Це інструмент буденний і  сильний, як кухарський ніж, яким можна і нагодувати, приготувавши шедеври, і вбити. Якось до мене приїхали журналісти, щоб дізнатися про наш будинок культури, що посідав на обласних конкурсах кілька років поспіль призові місця. Я так багато хотів їм розповісти – щиро: і про наші проблеми, і про те, як ми їх долаємо. І потім, коли дивився сюжет, замість почути про те все, що ми громадою зробили, почув «А цей голова ніколи не зможе ні те, ні те» - то була критика, яка могла вибити землю з-під ніг. І от тоді я зрозумів, що нам потрібно вміти самим розповідати про себе, мати власні ресурси громади. Все що ми робимо і кажемо, сприймахться різними людьми по-різному. Тому зараз я розумію: важливо навчитися доносити те, що ти робиш правильно. І цьому треба вчитися у спеціалістів».

Аліна Нямцу, студентка:
 «Мені 16 років, я закінчую школу і вже розумію: є ті знання, які я так і не отримала за 11 років навчання, але які мені знадобляться у дорослому житті, у спілкуванні. Я тільки починаю свою роботу – у молодіжній раді, у самоврядуванні, у соціальній сфері. Тому вміння чути і говорити, спілкуватися я вважаю цінними».

Ксенія Келіберда, журналіст:
«Я не людина розмовного жанру, я люблю писати, я ціную, коли пишуть добре. І бачу, що імідж професії журналіста – падає що хороших журналістів стає менше. Я не педагог, хоча свого часу займалася із майбутніми журналістами і можу назвати кілька імен успішних у професії людей, моїх, умовно кажучи, вихованців. Але я дуже рада, що ви будете займатися з людьми,  задовольнятимете потреби громад у фахівцях, допомагатимете молоді розкривати себе Це благородна справа і потрібне нашій спільноті».

Ольга Гмиря, телеведуча, керівник тренінговго центру, автор курсу «Королева говорить»:
«Можна було б говорити про мову і мовлення дуже багато. Але я скажу про своє недавнє особисте відкриття: днями, захворівши, я втратила голос на 7 днів. І тоді я зрозуміла, скільки можливостей втратила, скільки ідей не змогла реалізувати, бо не змогла їх вчасно озвучити – 18 ідей за 7 днів! Тільки через брак голосу!
Але ідеї можуть вмерти і від того, що для їх оформлення не вдалося  добрати правильні слова. Сподіваюся, раз ви змогли зібрати таку поважну аудиторію для обговорення цієї теми, то зможете і допомогти в тому, щоб усі корисні нашому суспільству ідеї були гідно оформлені словом і вчасно втілені».

Виявляється, у соціумі є замовлення на порозуміння, на якісних авторів та мовців. Громадам потрібні і вправні речники, і розумні слухачі, і тренери, які допомогли б відшліфувати різні грані ораторського таланту, і незалежні громадські медіа-платформи, які б дозволили активному населенню говорити і чути один одного, розвиватися. Отже, цілком імовірно що «Твій голос» та платформа М-ІКС-онлайн від уроках у підліткових та дорослих групах та тренінгів для представників територіальних громад перетвориться на повноцінне сommunity-media.


фото Ікс-кілометр, влас.інф.

календар

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031