Податкові інновації розглянули на засіданні круглого столу

30.03.2016 14:03

Податкове законодавство змінилося на початку 2016го року. Наприкінці першого кварталу поточного року у Головному управлінні Державної фіскальної служби області зустрілися в межах круглого столу податківці та  представники бізнес-середовища й громадськості, щоб оцінити проблеми , переваги й недоліки нових положень, а також оцінити ефект від запровадження.

На обговорення круглого столу в облуправлінні фіскальної служби було винесено декілька найбільш критичних питань. А це: запровадження електронного оподаткування, адміністрування акцизного збору, податки на нерухомість, транспорт  та розкіш, зміни у внутрішній політиці та протидія корупції.  Начальник обласного управління Ігор Клим висловив думку, що у принципі, попри деякі труднощі, новий кодекс дає можливість успішно поповнювати бюджет і позитивно сприйнятий загалом.

 Щодо решти інновацій  представники бізнес-середовища налаштовані були не так оптимістично. Вони кажуть: система недоопрацьована й раз-по-раз дає збої. Незрозуміло, як звітувати за березень за новою формою, яка не відповідає старим вимогам звітного періоду. Невідомо, як опротестувати зобов’язання, автоматично нараховані електронною системою, яка не передбачає зворотнього зв’язку, а помиляється так само , як і людина. Цікавило підприємців та аграріїв і те, чому не можуть спродати надлишок пального, якщо не є платниками акцизного збору і т.ін. Щоб донести до законотворців усі недопрацювання та суперечливі моменти, президент асоціації платників податків Олександр Максименко ініціював  анонімне Інтернет-опитування на сайті http://www.appu.org.ua/ та http://www.appu.ks.ua/ , і закликав взяти у ньому участь.

Дезчим, зокрема щодо  повернення крупних платників для адміністрування податків у регіон, ресурси якого вони використовують ( а це було б логічно в умовах децентралізації) згодні й податківці. Разом учасники круглого столу  дійшли згоди, що ряд позицій нового законодавства вимагає розлогих розяснень, якщо не докорінних змін. Тому  ініціювали складання колективного зверення за матеріалами зустрічі, яке надійде до Херсонської обласної адміністрації, профільного Міністерства та Верховної Ради. 

 

Олена Маляренко