"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & ситуаці-Я & Херсонській громаді пропонують розвиватися шляхом партисипації

Херсонській громаді пропонують розвиватися шляхом партисипації

09.11.2018 19:22

Фонд громади Херсона «Захист» нещодавно підбив підсумки одразу кількох напрямків своєї роботи у форматі невимушеної інтелектуальної вечірки «Participation Party». На початку листопада в приміщенні сучасного простору Хаб-Вей відзвітували отримувачі мікрогрантів, представивши результати своїх ініціатив.

Серед звітуючих був і широковідомий наївними й зворушливими муралами «Кип'яток», який запросив учасників на чаювання. І знаменита перетвореннями Шуменського парку ініціатива «УрбанРепаблік», яка влаштувала майстер-клас з креативного використання вторсировини та пр ролного матеріалу. І телеканал ХерсонПлюс, що продемонстрував кращі зразки  із циклу інклюзивних ТВ-передач тощо – усього п’ять ініціатив.

Кожнен грантер обладнав свою локацію в хабі і був готовий спілкуватися з усіма, кому цікава була їхня робота. Гості навіть оцінювали цукерками проблеми влади та якості громади, вчилися складати петиції.

Але найприємнішим було дізнатися, що сама по собі суспільна робота не залежить від фінансування. Отримавши підтримку на старті, тепер грантери самі упевнено стали на ноги й працюють, надихаючи й підтримуючи інших – про це розповіла Анастасія Кліментенко.

Окремо гостей заходу ознайомили із результатами дослідження, яке показало: не все так прозоро в громадському просторі, як здавалося б на перший погляд. Є ті, хто реєструється, отримує грантову підтримку і діє, «прогинаючи мінливий світ» у кращий бік – до людей і для людей. А є ті, кого не знайдеш днем із вогнем.

«Ми ініціювали дослідження «Організації громадянського суспільства в місті Херсоні» (goo.gl/4hB9C7) і виявили, що із зареєсрованих у Херсоні 1400 громадських об’єднань, організацій та благодійних фондів лише 62 вийшли на зв'язок, готові працювати публічно та долучатися до спільних дій на користь громаді. Саме вони потрапили на нашу онлайн-мапу (https://ngo.co.ua), яка дасть можливість для подальшого об’єднання та розбудови партисипації. Щоб разом вирішувати місцеві проблеми, залучати громадян до роботи організацій, або отримувати від них зворотній зв'язок», - розповіла Лариса Польська, додала, що карта може стати викликом для тих, хто ще не відгукнувся, але реально працює, - Якщо вони не побачать там себе, то обов’язково зв’яжуться з нами, і це теж буде позитивно».

Ще одна сфера партисипації – взаємоінтеграція роботи органів влади із інтересами та зусиллями громади. Важливий крок був здійснений ще 6 червня цього року, коли Фонд громади «Захист» організував Форум «Влада та громада: законні методи взаємовпливу». Тоді вдалося зібрати 160 містян.

Другий важливий крок влада та громада зробили назустріч одна одній нещодавно, коли нарешті прийняли  Громадський бюджет участі. Головне, щоби цей крок не став ще одною формальністю й імітацією, яких і так доволі в нашому житті, а таки призвів до консолідації зусиль та позитивних зрушень. Адже формальний розквіт асоціацій, рухів, івентів, активностей, прийняття тих чи інших рішень тощо далеко не завжди означає  реальні процеси розвитку суспільства. Виявляється, що левова частка організацій, які реєструються, або припинили своє існування, або є фейковими, або створені були з  метою, далекою від розвитку громадського сектора, або ж ледве дихають і діють мляво. Отож, він залишається незаповненим і потребує живих рук і гарячих сердець.

«Чому ми кажемо про партисипацію (ред. З франц. participation — співпричетність)? Тому що це можливість зробити нас усіх партнерами та співучасниками. Цього треба навчатися, і ми тільки на початку шляху. Фонд уже провів 5 тренінгів та 4 вебінари, доступ до яких збережений онлайн, Фонд видав посібник «Партисипативний підхід та практики на рівні громади». Думаю, разом ми зможемо змінити наше місто», - сказала Лариса Польська.

Акваріумна дискусія, до якої запросили всіх учасників вечірки, показала: значна частина суспільства, і переважно молодь, до змін готова. Чи стануть дорослы та впливовы партнерами? Що ж, для цього і вигадали партисипацію.

побувала Олена Маляренко
фото та подробиці - 
http://zahyst.ks.ua/

 

календар

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930