"

Ікс-кілометр - територія людини

"
[

персональний сайт Олени Маляренко

творчість, журналістика, комунікації
]
& журналістика & персоналі-Я & Безсмертний у Херсоні: інтелектуально, дотепно, цікаво

Безсмертний у Херсоні: інтелектуально, дотепно, цікаво

31.10.2018 19:16

Знаний політик, людина, включена до топ-30 найвпливовіших українців, Роман Безсмертний ще вчора прибув до Херсона. Він устиг побувати на кількох місцевих теле- та радіоканалах, відповісти на питання журналістів. А сьогодні, 31 жовтня, зустрівся з громадою в обласній бібліотеці ім. О.Гончара.

Роман Безсмертний коротко розповів про свою концепцію перезаснування держави і створення Великої України, розкритикував багаторічний досвід мавпування програм розвитку інших держав та народів – «те, що спрацювало там у добу, коли не було ані сучасних технологій, ані сучасних проблем, може не спрацювати у нас, і це майже 100%». Торкнувся і ряду актуальних для нашої аграрної й, віднедавна, прикордонної Херсонщини питань: ринок збуту сільгосппродукції та запровадження індустрії переробки, повернення молоді, детінізація бізнесу, безпека та оборона тощо.

«Велика Україна – можлива. Ми повинні мати такі саме амбіції, як і сусідні держави – Угрощина, Польща, Румунія, Росія. І ця Україна мусить починатися там, де є українці… Людина та її права – найбільша цінність, а держава має ці права обслуговувати та забезпечувати, а не навпаки» - запевнив він і сказав, що за правильних дій перші позитивні результати народ відчує уже через три роки.

Його слухали та спілкувалися з ним понад дві сотні пересічних херсонців, журналістів, громадських активістів та місцевих лідерів думок.  Питання, які ставили кандидатові у президенти, були такими:
- як він буде боротися з корупцією та олігархізацією економіки?
- яким бачить рішення уряду щодо підняття тарифів?
- чому вийшов із тристоронньої групи в Мінську і яким бачить ефективний сценарій  припинення війни, повернення Криму та Донбасу,
- якими кроками хоче повернути молодь і робочу силу з-за кордону в Україну,
- як оцінює Томос, реформи уряду тощо.

Було багато питань і про особисте – про улюблені книги, стиль одягу, майно і статки, родинні цінності тощо… Усі відповіді були прямими, простими й коректними. Але найбільше пожвавлення викликала відповідь на питання в записці: «Яку  б посаду в разі перемоги ви запропонували Порошенку?». Коли Роман Петрович сказав: «Питанням його посади мав би зайнятися генеральний прокурор» - зал вибухнув оваціями.

По завершенню зустрічі ми поцікавилися у самого пана Романа загальними враженнями від неї:
«Я приїхав у Херсон одразу після Львова, і скажу: людей скрізь цікавить одне й те саме. І це війна, злидні, тарифи. Тут відмінностей немає. Люблю ваше місто, ваш край і вдячний за теплий прийом і таку кількість питань та записок, на які навіть не на всі встиг відповісти», - сказав він.

А ось якою думкою про зустріч, що відбулася, поділилися херсонці:
«Я сподіваюся, це наш новий Гавел. Передова, розумна людина. В мене з’явилися надії на вибори. А їх уже майже не було», - херсонка Ірина.
«Сподобалися його слова. Хоча перед виборами вони всі кажуть таке, що подобається людям. Але імпонує, що нікого не лаяв, не кивав на попередників і руку кремля. Він говорив про Україну, про нас» - Олена.
«По-новому подивився на цю людину. Думав, ну просто черговий політик з помаранчевої обойми. Але в нього свої принципи, погляди. Буду думати. Може це і є той кандидат. Поки точно не скажу, але, але…» - Олексій Петрович.
«Це перемога. Вірю в нього. Подивіться, скільки людей прийшло – значить, є інтерес!» - Борис Вікторович.

Наскільки переконливим був Роман Безсмертний? Адже його задача – не з простих: попри беззаперечний і відзначуваний усіма інтелект, власну цікаву стратегію, він в уяві багатьох належить до тої альтернативної команди, яка уперше у 2003-2004 роках запропонувала країні інший європейський вектор розвитку. Її противники залишилися на своїх позиціях, а от прибічників поменшало – чи зможе Роман Безсмертний удихнути свіже життя в ідею власного українського шляху, переконати одних, упереджених, і повернути собі серця інших, розчарованих? На це питання відповідь дадуть тільки вибори.
Попередній же висновок такий: як сильна і перспективна фігура, Безсмертний був цікавий мислячій публіці Херсона.


(на фото - гурт Козацька Хорея, виступ якого відкривав і закривав зустріч)

Олена Маляренко
(фото надані прес-групою Р.Безсмертного)

 

календар

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031